Program mezinárodního festivalu

DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ

ve dnech 21. - 30. 6. 2008

on-line rezervace http://hkpoint.cz/klicperovodivadlo

21. so DIVADLO DRAK

10.00 Podle Ottfrieda Preusslera / Režie: Showcase Beat Le Mot
LOUPEŽNÍK OSOBLAHA / THE ROBBER HOTZENPLOTZ
Jak ukrást zpívající "kafemlýnek"
Showcase Beat Le Mot Hamburk - D
TERASY
BESEDA 14.00 SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU NEZNÁMÉMU HERCI
Autorem je hradecký sochař a řezbář Jaroslav Doležal.
STUDIO
BESEDA 15.00 Marina Carr / Režie: Michal Vajdička
PORTIA COUGHLANOVÁ
Portia Coughlanová je krásná a bohatá třicátnice, po ktoré touží všichni muži a zároveň se jí však děsí. V den jejích narozenin se s novou naléhavostí otvírají staré záhady, které ji v životě provázejí. V temném údolí Belmontské řeky náhle za noci uslyší zpěv svého mrtvého bratra - dvojčete, který se v řece utopil a s kterým je i po smrti spojená neviditelnou pupeční šnůrou. Portia Coughlanová je fascinující příběh, ve kterém se autorce podařilo bravurně spojit prvky magického realismu s místy až hororovou atmosférou a drsným humorem kuriózních postaviček írského venkova. A právě ty dodávají příběhu tu správnou šťávu…
Divadlo Andreja Bagara Nitra - SK
DIVADLO
DRAK 16.00 Kolektiv divadla / Režie: Filip Huml, supervize Josef Krofta
KOMEDIANTSKÉ BÁCHORKY aneb Jak se kdy o dracích zpívávalo / FAIRY TALES
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ

HLAVNÍ SCÉNA 19.00 Slavnostní zahájení festivalu


Samuel Benchetrit / Režie: Juraj Nvota
MINUS DVA / TWO MINUS
Hořká komedie mladého francouzského autora, velkého objevu současného světového divadla, o poslední cestě dvou starců, kteří na útěku z nemocnice dojdou skrze osudy jiných k naplnění osudů vlastních. Lidský rozměr zdobený i shazovaný břitkým melancholickým humorem je to, co Vám pohladí duši, polechtá bránici a na co se můžete těšit v této novince…
Hrají: Milan Lasica, Bolek Polívka a další.
Štúdio L+S Bratislava - SK a Divadlo Bolka Polívky Brno - CZ
vyprodáno
Večerní koncert na letní scéně:
VÁCLAV MAREK & HIS BLUE STAR
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)


22. ne DIVADLO
DRAK 10.00 Josef Čapek / Režie: Jakub Krofta
O PEJSKOVI A KOČIČCE / DOGIE AND A PUSSYCAT
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ
STUDIO
BESEDA 16.00 Aleš Březina - Jiří Nekvasil / Režie: Jiří Nekvasil
ZÍTRA SE BUDE… / TOMOROW WILL…
Prvním impulsem pro vznik tohoto díla bylo přání napsat celovečerní hudební projekt pro Soňu Červenou. Těžko mohlo být nalezeno téma důležitější a ve své zrůdnosti více fascinující, než jaké nabízí komunistický proces s JUDr. Miladou Horákovou. Na jeho počátku byla snaha totalitní moci odstranit všechny nekomunistické hrdiny protifašistického odboje, na jeho konci stála šibenice se čtyřmi oběšenými a nespočet dalších zdevastovaných osudů v procesu nepokrytě a okázale zmanipulovaném…
V hlavní roli Soňa Červená. Dále účinkují: Jan Mikušek (kontratenor), Kühnův dětský sbor, komorní sbor Canti di Praga a instrumentální soubor PurPur. Nastudoval dirigent Marko Ivanovič.
Národní divadlo Praha - CZ
DIVADLO
DRAK 17.00 Josef Krofta a kolektiv / Režie: Josef Krofta
MAGICKÁ REVUE S PTÁKEM OHNIVÁKEM / MAGIC REVUE
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 Anton Pavlovič Čechov / Režie: Vladimír Morávek
VIŠŇOVÝ SAD / THE CHERRY ORCHARD
Příběh, který se točí kolem prodeje jednoho zanedbaného statku a zmarněných a přitom tak komických osudů jeho obyvatel, vypráví také o podstatných otázkách, které nám klade moderní svět. Co je krásné a co je praktické, co je a co není užitečné, co je zvažování a co je nerozhodnost ? Vypráví o síle a únavě ze světa, o cti a podvodech, o trapnosti, o nadějích a o iluzích, o touze se dorozumět a také hodně o lásce.
Hrají: Dagmar Havlová Veškrnová, Andrea Elsnerová / Ivana Uhlířová, Pavla Tomicová, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Jiří Dvořák, Martin Zahálka, Jiřina Jirásková, Svatopluk Skopal, Lucie Juřičková, Ilja Racek a další.
Divadlo na Vinohradech Praha - CZ
vyprodáno
SCÉNA
V PODKR. 20.00 POVÍDÁNÍ V PODKROVÍ / ATTIC DISCUSSION
Lenka Jaklová představuje čínskou zpěvačku, herečku, autorku a pedagožku FENG-YÜN SONG. Feng-yün Song je zpěvačka čínského původu a zároveň autorka mnoha hudebních a divadelních projektů. Od dětství se učila pekingskou operu. Její koncerty Feng-yűn Song jsou vždycky nevšedním zážitkem nabitým emocemi, něžností, smutkem, radostí, vášní a vitalitou, a to bez ohledu na to, zda na nich zpěvačka představuje emotivní lidové písně pocházející z Číny, Tibetu, Mongolska, Indonésie, Kazachstánu, Čech a Moravy, hudební improvizaci či vlastní autorské skladby.
ŠAPITÓ A
V PARKU
21.00 Scénář a režie: Barbora Jandová a Jakub Škrdla
MYSTÉRIUM SVĚT / THE MYSTERY OF THE WORLD
Monodrama o nepochopitelnosti světa. Na malém pódiu kavárny Etage stojí pouze jedna židle, se kterou obratně manipuluje herec Horáckého divadla Jakub Škrdla a energicky vykládá natěšenému publiku o manéži cirkusu Svět a Armstrongově letu na Měsíc.
Divadlo T.E.J.P. Jihlava - CZ
Jana Korb / Režie: Erica Ruhl
PANÍ VLADUŠ /MRS. VLADUS
Artistický divadelní kus o jedné osamělé paní. Se všedními obrazy a velkou láskou k malým detailům vypráví Erica Ruhl a Jana Korb jeden velmi osobní příběh. Groteskně rozložené pohyby všedního dne jsou jako taneční prvky použity na zemi a ve vzduchu na visuté hrazdě. Artistické triky se rozpadávají do řeči těla, která ukazuje bolest - a přece nutí ke smíchu. Tak vzniká příběh o době přechodu, o kráse každodenních pohybů, o snech o létání a o vzpomínkách jedné staré paní.
Trapeztanztheater Berlín - D
ŠAPITÓ B
V PARKU 21.00 ZVONÍK OD MATKY BOŽÍ / THE HUNCHBACK OD NOTRE DAME / Režie: Bela Schenková
Zvoník od Matky boží je klasickým dílem francouzské literatury. Jeho děj zasazený do středověké Paříže se rozvíjí v blízkosti chrámu Notre Dame a skrývá v sobě nespočet inspirací, dobových výjevů a reálií, složitých lidských charakterů, filozofických úvah i dramatických situací. Především je velkým příběhem neopětované lásky, a to nejen hrbatého zvoníka Quasimoda a cikánské dívky Esmeraldy, ale i dalších zajímavých postav. Text románu je ideálním východiskem pro poetiku divadla ANPU. Vedle prvků klasické činohry dovoluje pracovat i s loutkami, maskami i živou hudbou a nabízí dostatek příležitostí pro bohaté výtvarně - scénografické řešení. Výsledná podoba představení, by měla vycházet z kontrastů mezi humorem a poezií, dramatickým napětím a sugestivní obrazově - zvukovou atmosférou a navíc dát prostor osobitému, otevřenému přístupu herců k divákům.
Hrají: Vladimír Javorský, Bela Schenková, Petr Stach a další.
Divadlo ANPU Praha - CZ
Také 27. 6. v 19.00 a 21.00 hodin
DIVADLO
DRAK
/venku/ 21.00 DODRAKUBEZFRAKU III / IMPROVIZATION
Písničky, básničky a jiné legrácky.
Divadlo Drak Hradec Králové - CZ
Večerní koncert na letní scéně:
JH BIG BAND HRADEC KRÁLOVÉ
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)


23. po DIVADLO
DRAK 10.00 Karel Brožek - Claire Voisard / Scénář i společná režie
AUCASSIN A NICOLETTA / CHANTEFABLE
Středověký milostný příběh
Theatre L´Illusion Montreal - CDN
DIVADLO
DRAK
/venku/ 15.00 Scénář a režie: Vítězslav Marčík
SNĚHURKA / SNOW WHITE
Loutková pohádka na komediantském vozíku.
Teátr Vítězslava Marčíka Hluboká n. Vlt. - CZ
STUDIO
BESEDA 16.00 Kolektiv divadla / Scénář a režie: SKUTR
PLAČKY / THE WEEPERS
Jevištní báseň o jednom pánovi a šesti lidech, kteří spolu zažijí zvláštní setkání. Plačky jsou tradiční slovanské zpěvy nad mrtvým. Tato tradice je volnou inspirací k nové inscenaci, ve které SKUTR konfrontuje starý svět – starý způsob života našich pradědů a náš současný svět – současný středoevropský život. Máme v sobě ještě kořeny naší tradice a dovedeme je odkrýt? Projekt pracuje s kombinací fyzického divadla a tradičních slovanských písní.
Divadlo Archa Praha - CZ
SCÉNA
V PODKR. 17.00 Tomáš Svoboda
SRNKY
Scénické čtení finálového textu z letošní dramatické soutěže Alfréda Radoka. Nová absurdní komedie kombinuje dialogy a vyprávění rázovitých, téměř neuvěřitelných postaviček z různých pohledů, hraje si s jazykem a překvapuje diváky nečekanými dějovými zvraty. Všechny postavy se nakonec překvapivě sejdou v brněnském paneláku a stejně překvapivě se objeví na konci příběhu jako deus ex machina Srnky…
Připravili: Petr Štindl a Daniel Přibyl, účinkují herci Klicperova divadla. VSTUP VOLNÝ!
DIVADLO
DRAK 17.00 Kolektiv divadla / Režie: J. Hanušová, M. Pacek, M. Hanuš
BABY BOX
Veselé skoky Praha - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 Alexandr N. Ostrovskij / Režie: Lev Erenburg
BOUŘE / THE STORM
Slavné drama o Kátě Kabanové. Divadelní událost minulé sezony. „Hra Bouře je dílo omračující síly - stejně jako onen přírodní jev sám. Láska je strhující živel. Přepadne člověka jako bouře, zasáhne ho jako blesk a může ho i zahubit, zastihne-li ho znenadání. V Ostrovského díle jsem hledal dramata, která se odehrávají v srdcích lidí, z nichž každý je svým způsobem dobrý člověk. Proto nemá v naší inscenaci místo čítankové dělení hrdinů na „dobré“ a „zlé“.
Divadlo A. S. Puškina Magnitogorsk - RUS
Také 24. 6. v 10.00 hodin.
ŠAPITÓ A
V PARKU 21.00 Continuo podle K. J. Erbena / Režie: Pavel Štourač
VRBA / THE WILLOW TREE
Nová inscenace známého experimentálního divadla Vrba vznikla podle stejnojmenné básně K. J. Erbena. Mužské a ženské vnímání světa, spor rozumu a intuice, řádu lidského a řádu přírody, vytváří rostoucí napětí příběhu. Zoufalá lidská snaha pochopit nepochopitelné, neodbytná potřeba vědět a vlastnit bez pokory k tajemství a bez pochopení druhého člověka, pak dávají příběhu tragický rozměr. Podobenství o světě, jenž přesahuje naše vnímání. Při pokusu pochopit ho narážíme na své meze, při pokusu uchopit ho zažíváme svou omezenost, danou naším lidstvím, při pokusu ovládnout ho způsobujeme katastrofu.
Divadlo Continuo Malovice - CZ
Také 24. 6. ve 21.00 hodin.
ŠAPITÓ B
V PARKU 19.00 Václav Havel / Režie: Andrej Krob
AUDIENCE
Spisovatel Vaněk je zaměstnán v pivovaru, protože tam prý nemůže škodit socialismu a není v zájmu státu, aby lépe uplatnil své vzdělání. Jeho nadřízený, starý sládek, má o něm podávat hlášení STB. A tak požádá Vaňka, aby si udání na sebe napsal sám. (oficiální text distributora). Autobiografická vzpomínka na krušnou dobu, kdy vědecké kapacity a kulturní osobnosti byly nuceny pracovat jako topiči, kopáči, či valeči sudů v pivovaře. Někdy i pouhý monolog tupého sládka může o absurditě doby vypovědět více, než stohy učebnic. Ale kdo by čekal příběh s košatým rozvrstveným dějem, ten ať se obrátí jinam. Audience je spíše situační jednohubka. Malá, ale chutná.
Divadlo Na tahu Praha - CZ
vyprodáno
21.00 Václav Havel / Režie: Andrej Krob
ZAHRADNÍ SLAVNOST / THE GARDEN PARTY
Zahradní slavností zahájil Václav Havel etapu českého absurdního dramatu. Autor odhaluje tehdejší svět, situaci v Československu na počátku 60. let. Jednoduchý děj vychází ze znalosti psychologie českého člověka středních vrstev, jedož zásadami je: do ničeho se neplést, nevyjádřit svůj názor, ale pokusit se využít situace a získat nějaké výhody.
Divadlo Na tahu Praha - CZ
vyprodáno
STUDIO
BESEDA 21.00 Florian Zeller / Režie: Petr Štindl
KDYBYS UMŘEL… / IF YOU DIE…
Tragikomedie TEN TŘETÍ, kterou Klicperovo divadlo uvedlo v minulé sezoně, se setkala s mimořádným diváckým ohlasem. Nová hra mladého francouzského dramatika Floriana Zellera Kdybys umřel tematicky na předchozí titul navazuje. Partnerské vztahy zkoumá tentokrát ještě rafinovaněji: žárlivost postupně prosakuje příběhem a zkresluje perspektivu. Diváci jsou tak neustále na pochybách, zda dramatické scény, které sledují, jsou jen výplodem představivosti hlavní hrdinky, nebo zda je její žárlivé podezření oprávněné.
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ
DIVADLO
DRAK
/venku/ 21.00 Podle W. Shakespeara / Scénář a režie: Vítězslav Marčík
ROMEO A JULIE
Velká komediantská tragédie s prvky baletu a zpěvohry.
Teátr Vítězslava Marčíka Hluboká n. Vlt. - CZ

Večerní koncert na letní scéně:
MICHAL PROKOP (zpěv), LUBOŠ ANDRŠT (kytara), JAN HRUBÝ (housle)
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)
24. út HLAVNÍ
SCÉNA 10.00 A. N. Ostrovskij / Režie: Lev Erenburg
BOUŘE / THE STORM
Divadlo A. S. Puškina Magnitogorsk - RUS
Viz 23. 6.
DIVADLO
DRAK 10.00 Jiří Skovajsa / Režie: Tomáš Dvořák
KAŠPÁREK A INDIÁNI / PUNCH AND THE INDIANS
S Kašpárkem do Ameriky a zpět za pouhou hodinu.
Divadlo Alfa Plzeň - CZ
ŠAPITÓ B
V PARKU 10.00

14.00 VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI / PUPPET WORKSHOP FOR CHILDREN
Absolventi DAMU ukáží dětem výrobu loutek, objektů pro divadelní představení a zákulisí divadelního stanu - šapita. Vstup volný.
Divadlo ANPU Praha - CZ
Také 25. 6. 10.00 - 14.00 hodin
DIVADLO
DRAK 17.00 Scénář i režie: Petra Tejnorová
BÁRTNDŽUS
Divadlo Alfa Plzeň - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 Sue Glover / Režie: Lída Engelová
SLAMĚNÁ ŽIDLE / THE STRAW CHAIR
Komorní příběh Slaměná židle od jedné z nejznámějších skotských dramatiček Sue Glover byl inspirován dopisy šlechtičny lady Rachel Erskine z Grange, které je psala ze svého vyhnanství na necivilizovaných skotských ostrovech v polovině 18. století. Na jeden takový ostrov přjíždí kněz Aneas se svou sedmnáctiletou ženou Isabelou. Navzdory nehostinnému prostředí mladá dívka postupně zjišťuje, že ostrov má mnoho zajímavých obyvatel, a dramatický osud jedné z místních žen, nešťastné a pološílené Rachel, mladičkou Isabelu fatálně zasáhne.
Divadlo F. X. Šaldy Liberec - CZ
vyprodáno
STUDIO
BESEDA 19.00 Scéna a režie: Réka Szabó
ALIBI
Humorná autorská inscenace v provedení jedné z předních choreografek a režisérek budapešťské nezávislé scény. „Inscenace zachycuje intimitu, krásu i bolest za skleněnou stěnou, bodové reflektory však sledují jednotlivé protagonisty i před zrcadlem - tu drsnou banalitu jejich všedních životů, revue, kabaret, nebo frašku, když se snaží zachovat svoje masky, svoje alibi. A po celou dobu to vypadá, jako by nás Szabó s jemným, inteligentním důrazem povzbuzovala, abychom dokázali pohlédnout do očí svým skrytým úzkostem."
Tünet Együttes (The Symptoms) Budapešť - H
SCÉNA
V PODKR. 20.00 Eric-Emmanuel Schmitt / Režie: Ivan Balaďa
OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ / OSCAR AND LADY IN PINK
Klicperovo divadlo Hradec Králové - ČR
ŠAPITÓ A
V PARKU 21.00 Continuo podle K. J. Erbena / Režie: Pavel Štourač
VRBA / THE WILLOW TREE
Divadlo Continuo Malovice - CZ
Viz 23. 6.
ŠAPITÓ B
V PARKU 21.00 KONEC SRANDY, KONEC PSINY / THE END OF JOKES
Režie: Bela Schenková
Loutková hříčka vestavěná do starého karavanu. Hlavními hrdiny jsou známé pohádkové bytosti (čert, princ, Karkulka, vodník, kocour v botách, ježibaba…), které zatouží alespoň jednou v životě vy-stoupit ze svých rolí - pohádkových bytostí a nazkoušet „velké drámo“, dokonce snad Shakespearova Othella… Nakonec se jako zasloužená prémie všem podává horká polévka.
- premiéra
Divadlo ANPU Praha - CZ
Také 25. 6. ve 21.00 hodin.
DIVADLO
DRAK
/venku/ 21.00 Kolektiv divadla / Režie: SKUTR
MISTR A ŽÁK / MASTER AND PUPIL
Evropská recyklace klasického asijského příběhu ve stylu commedie dell´arte.
Mezinárodní institut figurativního divadla Hradec Králové a divadelní fakulta AMU Praha - CZ
Také 25. 6. ve 21.00 hodin.
Večerní koncert na letní scéně:
KAPELA ČANKIŠOU BRNO
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)
25. st DIVADLO
DRAK 10.00 Edmund Wojnarowski / Režie: Petr Nosálek
O DRAKU GRUBELOKU / ABOUT DRAGON GRUBELOK
Magická hudební pohádka
Slaski Teatr Lalki i Aktora Ateneum Katowice - PL
STUDIO
AMÁTKA 10.00 Roy Lewis / Režie: Jakub Hubert
ZPÁTKY NA STROMY / BACK UP THE TREE
Vyšší odborná škola herecká - Pidivadlo Praha - CZ
ŠAPITÓ B
V PARKU 10.00

14.00 VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI / PUPPET WORKSHOP FOR CHILDREN
Divadlo ANPU Praha - CZ
Viz 24. 6.
STUDIO
BESEDA 16.00 Reto Finger / Režie: Jan Frič
LEDOVÝ HROT / COLD COUNTRY
Člověk se může zaplést s ďáblem. Ale musí být lstivější, než on. To vědí i obyvatelé podhorské vesnice Kreuzgraben, uzavřeného mikrosvěta, ve kterém je jediným místem kontaktu s životem venku přilehlé nádraží. Ale už i do této vesnice pronikly základní rysy současné evropské společnosti, kdy absence schopnosti porozumět druhému dohání osamělé bytosti k překračování generacemi předků prověřeného řádu a morálních hodnot. V době, kdy mýtické pravdy přestávají fungovat, se budoucnost jeví už jen jako zlý sen a jedinou cestou k probuzení se zdá být cesta násilí…
Divadlo DISK Praha - CZ
DIVADLO
DRAK 17.00 Tomáš P. Kačer / Režie: Jiří Honzírek
IDENTITA I: NÁŠ ISLÁM / IDENTITY I: OUR ISLAM
Kontrast mezi živou a reálnou skutečností českých a evropských muslimek a muslimů.
Divadlo Feste Brno - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 William Shakespeare / Režie: Oskar Koršunovas
SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ / A MIDSUMMER NIGHT´S DREAM
Když se řekne Sen noci svatojánské, obvykle si představíme výpravnou pohádku nebo nám na mysli vytane slavná Mendelssohnova hudba. V naší inscenaci jsme ale především chtěli na jeviště přenést hlubokou magičnost textu. Publikum uvidí minimalistickou inscenaci, která od prvního okamžiku provokuje jeho fantazii. Deska, za kterou každý herec na začátku stojí, není štít, nýbrž zrcadlo, ve kterém se odráží proud divákovy imaginace…
Divadlo Oskara Koršunovase Vilnius - LT
STUDIO
BESEDA 21.00 Jiří Havelka a kolektiv / Režie: Jiří Havelka
VELMI SPOLEČENSKÉ TANCE / VERY DANCING LESSON
Autorská inscenace, která vznikala formou takzvané řízené improvizace, bez pevného textu, vychází z toho, že základní jednotkou společenských tanců je pár. Tedy muž a žena. Tak úzká spolupráce dvou lidí se blíží až k podstatě partnerské existence a je psychicky velmi náročná. „Nikoho nemůžete změnit. Buď lidi milujete takové, jací jsou, nebo je nemilujete. Buď je přijímáte nebo je nepřijímáte. Snažit se někoho změnit je totéž jako snažit se udělat ze psa kočku nebo koně. Tak to prostě je. Každý je tím, čím je. I vy jste tím, čím jste. Buď tančíte nebo netančíte. Musíte být k sobě naprosto upřímní - musíte předem říci, co chcete, musíte se rozhodnout: zda chcete tančit nebo ne.“
Divadlo DISK Praha - CZ
vyprodáno
ŠAPITÓ A
V PARKU 19.00
22.00 Autorská inscenace
KOŘENY / ROOTS
Kdo z nás někdy nevyrazil pod stan? Nehleděl na hvězdné nebe? Nenechal se sežrat od komárů? Juan Luis Moreno, Antonio Conejo a Juan Rey, herci souboru Teatrofia, jsou už dost staří, aby někde zapustili kořeny, ale až dosud měli moc práce s růstem. Tak se ke kořenům vrátili až v této nové nonverbální inscenaci, plné rostlin, kořenů a dalších věcí, které se pojí se zelení. Jejich cílem zůstává především se dobře bavit, na jevišti i mimo něj. Využívají toho, že mají diváky a zapojují je do hry. To v nich zanechává úžasné vzpomínky a zjištění, že na konci každého představení jim zůstala spousta dobrých přátel. Zatím nenašli metodu, jak rozesmát i ty, co na představení nepřišli, ale v současné době na ní pracují…
Teatrofia Clown Company La Laguna Tenerife - E
ŠAPITÓ B
V PARKU 21.00 KONEC SRANDY, KONEC PSINY / THE END OF JOKES
Režie: Bela Schenková
Divadlo ANPU Praha - CZ
Viz 24. 6.
DIVADLO
DRAK
/venku/ 21.00 Kolektiv divadla / Režie: SKUTR
MISTR A ŽÁK / MASTER AND PUPIL
Mezinárodní institut figurativního divadla Hradec Králové a divadelní fakulta AMU Praha - CZ
Viz 24. 6.
PŘED
KLICP.
DIVADLEM 24.00 Seiline Vallée - Salvi Salvatore
TaBALADA
Pouliční představení volně inspirované filmem Balada o Narajamě japonského režiséra Soheye Imamury, jenž byl oceněn Zlatou palmou na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Námět filmu vychází z japonské legendy Obasute, která líčí příběh staré ženy, jenž je zanechána v horách, protože již své komunitě nepřináší žádný užitek. V chudé, izolované vesnici Obasute je zvykem, že staří lidé, kteří dovrší sedmdesátého roku věku, sami a dobrovolně odcházejí do hor, aby zde zemřeli. Na jejich poslední cestě na vrchol Narajamy - dubové hory, kde se shromažďují duše mrtvých - je doprovází jejich nejstarší syn.
Décalages Praha - CZ/F - VSTUP VOLNÝ
Večerní koncert na letní scéně:
VLASTA TŘEŠŇÁK A VLADIMÍR MERTA
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)
26. čt STUDIO
AMÁTKA 9.30
11.30 Rudyard Kipling - Jiří Adámek / Režie: Jiří Adámek
Z KNIHY DŽUNGLÍ / THE JUNGLE BOOK
Poslyšte píseň o statečném mungovi Riki-tiki-tavi.
Divadlo Minor Praha - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 10.00 Tereza Boučková (Podle filmu Federica Felliniho)
SILNICE / THE ROUTE / Režie: Martin Stropnický
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ
DIVADLO
DRAK 10.00 Kolektiv divadla / Režie: Kjell Moberg
PÍSEŇ O ZTRACENÝCH POKLADECH / SONG OF LOST TREASURES
Máme na nebi všichni svou hvězdu?
Divadlo NIE Praha – CZ, Asker - N, Cambridge - GB
STUDIO
BESEDA 14.00 Martin McDonagh / Režie: Sergej Fedotov
OSIŘELÝ ZÁPAD / THE LONESOME WEST
„Drsná černá komedie. Obnažené charaktery, absurdní zoufalost životních situací, krutost lidí a tlak okolností, černý humor. Korida a šachová partie zároveň. Dva bratři, bezedné propasti jejich zraňovaných duší, křivda a bolest, neschopnost milovat a pochopit. V době všeobecné pseudostability a mazání hranic dovoleného nabízíme šokující dramaturgii, injekci pravdy, svědomí a irského humoru. Jestli existuje takový pojem jako psychologické divadlo, tak naše nastudování známé hry dramatika Martina McDonagha je divadlo prudce psychologické. Vztah dvou bratrů, krutost, založená na letech neporozumění, těžkém životě, vzájemných křivdách a vraždě, se paradoxně spojuje s břitkým vtipem.“
Divadlo U mostu Perm - RUS
PŘI ZAKOUPENÍ OBOU PŘEDSTAVENÍ DIVADLA U MOSTU PERM /OSIŘELÝ ZÁPAD, HAMLET/ OBDRŽÍTE CELKOVOU VSTUPENKU SE SLEVOU!
DIVADLO
DRAK 17.00 Voltaire – Petr Vodička / Režie: Petr Vodička
PANNA Z ARKU / THE VIRGIN OF ARC
Marionetová komedie o světici, jejímž největším zázrakem bylo, že zůstala po celý rok pannou.
Naivní divadlo Liberec - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 JÁ, DON QUIJOTE DE LA MANCHA…
Podle Miquela Cervantese a dalších autorů.
Autorská inscenace španělsko-francouzského režiséra José Manuela Cano Lopeze hledá odpověď na otázku: Co se stalo s našimi iluzemi?
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ
SCÉNA
V PODKR. 20.00 Eric-Emmanuel Schmitt / Režie: Ivan Balaďa
OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ / OSCAR AND LADY IN PINK
Klicperovo divadlo Hradec Králové - CZ
ŠAPITÓ A
V PARKU 21.00 Carlo Goldoni / Režie: Cristian Ioan
MIRANDOLÍNA
Komedie Mirandolina patří mezi nejznámější hry italského dramatika Carla Goldoniho. Napsal ji v roce 1753 a od té doby - obrazně řečeno - mazaná benátská hostinská neslezla z jeviště. Komedie vypráví o půvabné a chytré paní hostinské, která při hledání toho nejvhodnějšího majitele pro své srdce i hospodu vsadí nejen na znalost mužských povah, ale i na ženský důvtip kořeněný trochou zlomyslnosti. V pojetí rumunského herce a režiséra Cristiana Ioana se tato komedie mění v karnevalový rej masek, za nimiž se skrývá velké překvapení…
Národní divadlo Targu-Mures - RO
ŠAPITÓ B
V PARKU 19.00
21.00 Karel Jaromír Erben / Režie: Bela Schenková
SVATEBNÍ KOŠILE / THE BALAD ABOUT WEDDING SHIRT
Mladá panna čeká na svého mládence, kterému se zasnoubila. Ten odešel do ciziny a je to dlouho co se nevrací. Dívka se často modlí za jeho návrat. Jednoho večera se milý objeví a odvádí si ji… Svatební košile je výtvarné loutkovo činoherní představení, v kterém se na 3 m široké točně odehrává stará česká balada nastudovaná podle předlohy K. J. Erbena. V představení se objevují loutky, masky, stíny, pocity - mísí se dramatické momenty s komickými prvky a hlavně představení nabízí divákům procházku v bohatě výtvarném - scénografickém řešení.
Divadlo ANPU Praha - CZ
STUDIO
BESEDA 22.00 William Shakespeare / Režie: Sergej Fedotov
HAMLET
Klasické drama citlivého člověka hledajícího v neklidné době řád. „Náš Hamlet je mystérie o lásce, životě a umírání,“ říká režisér a připouští, že spojení se záhrobím bylo navázáno. Představitel titulní role Michail Orlov byl ruskou kritikou označen za reinkarnaci Vladimíra Vysockého.
Divadlo U mostu Perm - RUS
PŘI ZAKOUPENÍ OBOU PŘEDSTAVENÍ DIVADLA U MOSTU PERM /OSIŘELÝ ZÁPAD, HAMLET/ OBDRŽÍTE CELKOVOU VSTUPENKU SE SLEVOU!
Večerní koncert na letní scéně:
KAPELA FEKETE SERETLEK
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)
27. čt DIVADLO
DRAK 9.30 N.Nosov-P.Zámečníková-P.Vodička / Režie: Petr Vodička
NEZNÁLEK VE SLUNEČNÍM MĚSTĚ / DUNNO IN SUN CITY
Divadlo Minor Praha - CZ
DIVADLO
DRAK 17.00 Olja Muchinová / Režie: Marián Amsler
LETÍ / FLY
Nebojte se lásky, leťte s námi!
Divadlo Letí Praha - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 Anton Pavlovič Čechov / Režie: Roman Polák
TŘI SESTRY / THREE SISTERS
Ženy se litují a z mužů se stali smutní klauni… Příběh tří sester, které v malém provinčním městě sní o novém životě v Moskvě, patří k nejslavnějším hrám Antona Pavloviče Čechova. Tentokrát v podání hvězd Slovenského národního divadla.
Hrají: Diana Mórová, Zuzana Fialová, Táňa Pauhofová, Ján Kroner, Tomáš Maštalír, Ingrid Timková, Marián Labuda, Alexandr Bárta, Robert Roth, Leopold Haverl a další.
Slovenské národní divadlo Bratislava - SK
SCÉNA
V PODKR. 20.00 Miloň Čepelka / Režie: Tomáš Vondrovic
KDYŽ SE DNES VEČER NEVRÁTÍM / CHANSONS
Agentura ECHO Praha a Divadlo A. Dvořáka Příbram uvádí šansonový večer, jehož scénář pro zpěvačku Markétu Wankeovou připravil básník a člen Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, který je rovněž autorem textů písní.
Hrají a zpívají: Markéta Wankeová, Miloň Čepelka, Jaromír Klempíř nebo Miroslav Chytil.
Agentura ECHO Praha a Divadlo A. Dvořáka Příbram - CZ
vyprodáno
ŠAPITÓ A
V PARKU 21.00 Witold Gombrowicz / Režie: W.Mazurkiewitz a J.Opryński
TRANSATLANTIK
Proslulé polské drama nastavuje zrcadlo nejen duši polské, ale evropské vůbec. Jevištní forma, kterou Gombrovičův Transatlantik v této inscenaci získal, je kaleidoskopem zběsile dynamických obrazů. Inscenace je nejen skvělým příkladem originálního herectví, ale také nezvyklého pojetí práce režijní i dramaturgické. Polské národní drama se chvilkami mění v imponující cirk, palma ze středu scény jen a jen odletět s herci za oceán…
„…90 minut zábavného strhávání masek – politických, patriotických, náboženských i patriarchálních – ve finále se nám smích zadrhne v hrdle…“
Teatr „Provisorium“ a Kompania „Teatr“ Lublin - PL
ŠAPITÓ B
V PARKU 19.00
21.00 ZVONÍK OD MATKY BOŽÍ / THE HUNCHBACK OF NOTRE DAME
Režie: Bela Schenková
Divadlo ANPU Praha - CZ
Viz 22. 6.
ORLOVNA 21.00 M.Forman – J.Papoušek – I.Passer / Režie: Vladimír Morávek
LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY / LOVES OF A BLOND
Scénický přepis filmového scénáře v úpravě Vladimíra Morávka je založen na fenoménu 60. let. Intimní příběh mladého páru, směřující k totální deziluzi, se stává metaforou blížícího se pražského jara. Nedílnou součást inscenace tvoří snová intermezza, mapující vzrůstající euforii a uvolnění let 1965 až 1967, stejně tak je využito fragmentů z autentických dokumentů roku 1968.
Divadlo Husa na provázku Brno - CZ
Také 28. 6. ve 21.00 hodin.
vyprodáno
DIVADLO
DRAK
/venku/ 21.00 Autor a režie: Petr Vodička
VÍCEZRNNÝ KOLÁČEK ŠTĚSTÍ / WHOLEWHEAT CAKE FULL OF HAPPINES
Kabaret
Divadlo Minor Praha - CZ
STUDIO
BESEDA 22.00 Aristofanes / Režie: Serena Sinigaglia
ŽENSKÝ SNĚM / WOMEN IN PARLIAMENT
„Co by se stalo, kdyby vládu převzaly ženy?“ ptal se řecký klasik v 5. století př.n.l. Text, který promlouvá přes propast dvou a půl tisíce let, nás se sarkasmem, humorem a hořkostí ujišťuje o významu a důležitosti našich politických institucí. Mladá režisérka Serena Sinigaglia uhranula na loňském festivalu hradecké diváky inscenací Euripidových Trójanek. O Ženském sněmu říká: „Chtěla jsem se bavit a chtěla jsem pobavit, ale zároveň jsem toužila opět pracovat na nějakém velkém klasickém díle“ Vzniklo představení plné energie a vášně, se kterým na jeviště vtrhnou mladí herci a devadesát minut vám prostě nedovolí vydechnout.
Teatro Piccolo Miláno - I
Večerní koncert na letní scéně:
KAPELA ČESKÉ SRDCE
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)


28. so
DIVADLO
DRAK 10.00 Rudyard Kipling - Hana Mikolášková (Scénář i režie)
MAUGLÍ
Příběh o zákonu džungle.
Divadlo Polárka Brno - CZ
STUDIO
BESEDA 12.30 Den Spolku Kašpar
Trilogie ELSINOR – 1. část
William Shakespeare / Režie: Jakub Špalek
HAMLET
Hamlet má problém a Shakespeare měl problém s ním. Je to princ, a vůbec se tak nechová. Je to student, a není to žádný študák. Jakýpak je to hrdina? Všichni se v tom starém příběhu trápí. Hamlet ovšem nejkrásněji.
Samotným zkouškám předcházela roční příprava scénáře. Podílel se na něm překladatel a dramaturg inscenace Milan Lukeš, který společně s režisérem Jakubem Špalkem dával ze dvou verzí hry (tzv. Ur-Hamlet a Hamlet) dohromady jeden scénář. Obě verze se od sebe liší stavbou obrazů i jednotlivých situací, jednotlivé postavy mají dokonce trochu jiné příběhy a motivace. Syntéza obou textů je výjimečná.
Hrají: Petr Lněnička, Jan Potměšil, Eliška Boušková, Milena Steinmasslová a další.
Spolek Kašpar Praha - CZ
NA CELOU TRILOGII ELSINOR SPOLKU KAŠPAR LZE ZAKOUPIT CELKOVOU VSTUPENKU SE SLEVOU!
DIVADLO
DRAK 16.00 J. G. Mandel podle R.Těsnohlídka / Režie: Marek Zákostelecký
LIŠKA BYSTROUŠKA aneb Lovestory z vašeho lesa / THE CUNNING LITTLE VIXEN
Babadlo Prešov - SK
STUDIO
BESEDA 17.00 Den Spolku Kašpar
Trilogie ELSINOR – 2. část
Jiří Stránský – Jakub Špalek / Režie: Jakub Špalek
CLAUDIUS A GERTRUDA
Napínavá, téměř detektivní hra, která končí jen chvíli předtím, než začne Shakespearův Hamlet, objasňuje události, které předcházely zavraždění Hamletova otce, známého z Shakespearovy hry jen jako ducha z elsinorských hradeb. Co se odehrálo ve vztahu tajných milenců Claudia a Gertrudy? Proč je Hamlet tak dlouho pryč z Dánska na studiích a proč odmítl dánskou korunu? Hra odhaluje i to, co se odehrálo mezi Hamletem a Ofélií a jak se nakonec stal králem Claudius a proč a jak se Gertruda postarala o jejich rychlý sňatek. Příběh ukazuje, jak se ze zoufalého činu dobrého člověka může stát základ k dalším tragédiím, jak kolo osudu a nepříznivé okolnosti semelou každého, kdo se v něm zachytí.
Hrají: Jan Potměšil, Milena Steinmasslová, František Kreuzmann a další.
Spolek Kašpar Praha - CZ
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 J. Austenová - J. Maxwell - A. Stanford / Režie: Radovan Lipus
PÝCHA A PŘEDSUDEK / PRIDE AND PREJUDICE
Přestože se román Jane Austenové Pýcha a předsudek odehrává v Anglii na přelomu 18. a 19. století, příběh lásky a nenávisti, o kterém vypráví s humornou nadsázkou, je nadčasový. Důkazem toho je nejen fakt, že ve filmové podobě v režii Joe Wrighta získal v roce 2005 čtyři nominace na Oscara, ale také že v dramatizaci Jamese Maxwella a Alana Stanforda sklízí úspěchy na světových jevištích od roku 1994. Líčí osudy pěti sester Bennetových, které jejich matka vede pevnou rukou k životnímu názoru, že žena je šťastná jedině tehdy, když se dobře provdá. Jediná z pěti sester – Elizabeth s tím však zásadně nesouhlasí a blížící se „hon na nápadníky“, sleduje jakoby nezúčastněně a v doprovodu ironického komentáře. Ačkoliv se pan Darcy zdá arogantní a pyšný a v rodině Bennetových mu proto nikdo nemůže přijít na jméno, za necitlivostí ve skutečnosti skrývá své pravé já. Romantické drama, posílené britským humorem, ve Slováckém divadle nastudoval Radovan Lipus.
Slovácké divadlo Uherské Hradiště - CZ
STUDIO
BESEDA 20.00 Den Spolku Kašpar
Trilogie ELSINOR – 3. část
Tom Stoppard / Režie: Filip Nuckolis
ROSENCRANTZ A GUILDENSTERN JSOU MRTVI
Co dělají dva spolužáci Hamleta Rosencrantz a Guildenstern, když je zrovna nesledujeme na jevišti? Královna je pozvala na Elsinor a oni přesně nechápou proč vlastně… Tom Stoppard udělal ze dvou mírně pomatených dvořanů ze Shakespearova Hamleta hlavní postavy, rozšířil jejich osudy a na půdorysu Shakespearova Hamleta stvořil novou, originální zápletku.
Hrají: Marek Němec, Martin Hofmann, František Kreuzmann, Václav Jakoubek a Filip Rajmont.
Spolek Kašpar Praha - CZ
DIVADLO
DRAK
/klub/ 20.00 Marius von Mayenburg / Režie: Daniel Přibyl
OŠKLIVEC / THE UGLY ONE
Komedie předního německého dramatika o tom, jak se žije ošklivci, když zkrásní.
Divadlo Letí Praha - CZ
ŠAPITÓ A
V PARKU 21.00 Continuo / Režie: Pavel Štourač
KLOBOUK, HVĚZDY, NEŠTOVICE aneb Rozhovory s nenarozenými dětmi / HAT, STARS, CHICKEN POX
Pohybové divadlo, loutkový svět, hudba, která pracuje s motivy popmusic 80. let, jazzu a lidových písní, to vše vytváří obraz dětství přelomu 70. a 80. let ve střední Evropě.
Inspirací pro vznik inscenace se staly vybrané scény z Maeterlinckova Modrého ptáka a vzpomínky protagonistů na svoje ranné dětství. Ve fiktivních rozhovorech vypráví herci nenarozeným dětem o tom, jaké je to se narodit, jaké je jídlo, zda je na zemi zima, k čemu je klobouk, proč z očí teče voda, jež vypadá jako perly, jaké je to jíst koláče a co jsou to neštovice. Hudba je dílem všech členů skupiny, kteří při představení rovněž na živo hrají a zpívají.
Divadlo Continuo Malovice - CZ
Také 29. 6. ve 21.00 hodin.
ŠAPITÓ B
V PARKU 21.00
William Shakespeare / Režie: Bela Schenková
ROMEO A JULIE
Představení s použitím textu W. Shakespeara je výtvarné loutkovo-činoherní představení, kde dominantní částí dekorace je malovaná sametová opona a 70 let staré marionety. Na oponě je namalované město Verona, jehož domy, okna, dveře jsou průchozí a opona tak může bohatě ožívat. Můžou do ní vstupovat loutky i herci a opona, která slouží jako „obraz“ se načas promění v opravdové divadlo. Klasická látka v netradičním nastudování nabízí humorné momenty, výtvarné obrazy, ale snaží se i zachovat vážnost v okamžicích, kdy člověk bojuje o čest, o život, o lásku.
Hrají: Michael Kňažko, Bela Schenková, Jiří Polívka, Richard Trsťan a další.
Divadlo ANPU Praha - CZ
Také 29. 6. v 19.00 hodin.
ORLOVNA 21.00 M.Forman – J.Papoušek – I.Passer / Režie: Vladimír Morávek
LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY / LOVES OF A BLOND
Divadlo Husa na provázku Brno - CZ
Viz 27. 6.
vyprodáno
DIVADLO
DRAK
22.00 Podle novely Petry Hůlové / Režie: Viktorie Čermáková
ČESKÁ PORNOGRAFIE / CZECH PORNOGRAPHY
Nekompromisní komedie o placeném sexu v digi světě.
Divadelní studio Továrna Praha - CZ

Večerní koncert na letní scéně:
YELLOW SISTERS
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)
29. ne DIVADLO
DRAK 10.00 Autorské zpracování známých pohádek
POHÁDKY / FAIRY TALES
Šotek a rarášek, Jirka s kozů, Pták Ohnivák, Palačinková Pepinka
Režie: Marek Bečka
AMU KALD Praha - CZ
DIVADLO
DRAK 15.00 P. Kolečko – J. Slouková – D. Špinar
MUŽSKÉ ZÁLEŽITOSTI / MASCULINE MANNERS
Režie: Jan Frič a Daniel Špinar
Dva různé pohledy do tajů komplikovaného mužského světa.
Divadlo DISK Praha - CZ
STUDIO
BESEDA 16.00 EVANGELIUM SVATÉHO LUKÁŠE (Na rovinu!) / GOSPEL OF ST. LUKAS
Režie: Jan Antonín Pitínský
Hra o životě a smrti. Inscenace J. A. Pitínského, která se pokusí vyložit nejslavnější a nejznámější příběh lidských dějin. Dějiny samé se v něm budou zrcadlit i na jevišti, v osudu jednoho se promítnou osudy nás všech, ty dávné, nedávné i zcela současné. Namísto velkého plátna jen vše kolorováno černým uhlem.
Divadlo Husa na provázku Brno - CZ
vyprodáno
HLAVNÍ
SCÉNA 19.00 Alexandr Sergejevič Puškin / Režie: Jan Mikulášek
EVŽEN ONĚGIN
Původní dramatizace jednoho z nejslavnějších milostných příběhů všech dob. Evžen Oněgin, znuděný petrohradský dandy, opouští jednotvárný společenský život velkoměsta a stěhuje se na venkov, kde mu dělá společnost pouze básník Lenský. Ve venkovském sídle poznává Oněgin ušlechtilou Taťánu, vzbudí v ní lásku, sám ji však neopětuje. Lehkomyslně podnítí žárlivost přítele Lenského a v souboji ho zabije. Otřesen touto tragédií odchází do ciziny, ale ani tam nenajde klid. Když se pak po letech vrací, setká se s Taťánou, provdanou za staršího generála. Tentokrát se do ní vášnivě zamiluje, Taťána ho ale odmítne. Oněgin tak ztrácí poslední naději, že konečně najde smysl života…
Divadlo Petra Bezruče Ostrava - CZ
vyprodáno
ŠAPITÓ B
V PARKU 19.00
William Shakespeare / Režie: Bela Schenková
ROMEO A JULIE
Divadlo ANPU Praha - CZ
Viz 28. 6.
ŠAPITÓ A
V PARKU 21.00 Continuo / Režie: Pavel Štourač
KLOBOUK, HVĚZDY, NEŠTOVICE aneb Rozhovory s nenarozenými dětmi / HAT, STARS, CHICKEN POX
Divadlo Continuo Malovice - CZ
Viz 28. 6.
ŠAPITÓ B
V PARKU 21.00
KONCERT SKUPINY IGLÚ / CONCERT
Podpalovací směs crossover funky, latiny a ska, namíchaná s chytrými texty zpívající saxofonistky a saxující zpěvačky Julie.
DIVADLO
DRAK 21.00 Petr Kolečko / Režie: Jan Frič
LÁSKA VOLE / FUCKING LOVE
„Punk nemá bohy – jenom hrdiny.“ Lásce neporučíš. Veselá pohádka o mladých lidech v backstagi.
Divadlo DISK Praha - CZ
Večerní koncert na letní scéně:
LACO DECZI & CELULA NEW YORK
(Začátek koncertu po skončení představení na hlavní scéně!)
30. po STUDIO
BESEDA 15.00 Jiří Havelka a Hadi / Režie: Jiří Havelka
INDIÁN V OHROŽENÍ / INDIAN IN DANGER
Indián v ohrožení je výsostně autorským projektem. Inscenace, koncipovaná jako druhý díl cyklu Proměny XX. století, je vlastně myšlenkovým experimentem. Není ani tolik herecká, jako spíše pohybová. Postavy mají dané charaktery, ale ty nejsou podstatné. Jakmile totiž děj zkomplikuje charakter, zmizí fyzika. „Jestliže vše, co se pohybuje, neustále ovlivňuje všechny ostatní pohyby, celá věc se značně komplikuje,“ uvažují tvůrci. Albert Einstein se stal symbolem geniality. Einsteinova teorie relativity, tolikrát obdivovaná, zpochybňovaná a nepochopená, se stala jedním ze základních pilířů moderní fyziky. Na jejím základě vybuchla 16. 7. 1945 v poušti u Alamogoro v Novém Mexiku jaderná bomba. Inscenace Indián v ohrožení je věnována počátku století, teorii relativity a tedy počátku Nového věku.
HaDivadlo Brno - CZ
STUDIO
BESEDA 18.30 Miloš Štědroň / Režie: Vladimír Morávek
SAUNA VZPOMÍNEK / THE SAUNA OF MEMORIES
(Ještě jedna fetišistická revue)
Operní črta na počest 40. výročí Divadla Husa na provázku.
V horečnatém deliriu míchá se v tomto představení vysoké s nízkým. Formálně je to madrigalová opera, vyškolené operní hlasy v ní za nejvelkolepějších okolností zpívají fragmenty vět ze slavného českého románu Jaroslava Haška Švejk, do toho se mísí zpěv andělů s fragmenty korespondence a rozhovorů zakladatelů Divadla Husa na provázku- -divadla, které svého času způsobilo na české divadelní scéně malé zemětřesení. Strůjcem toho divadelního zázraku byla trojice režisérů Scherhaufer – Tálská – Pospíšil a dvojice dramaturgů Srba a Oslzlý. Co všechno si tito lidé řekli, jak hořce čeho litovali, co prokleli, čemu nevěřili - a na co přísahali - prolíná se tu v útržcích s fragmenty z románu, který je symptomatický pro českou duši…
Divadlo Husa na provázku Brno - CZ
vyprodáno
HLAVNÍ
SCÉNA 20.00 Aristofanes – Jiří Suchý / Režie: Jiří Suchý
LYSISTRATA
Muzikálová komedie. Athénská občanka Lysistrata zmobilizuje ženy Athén i nepřátelské Sparty, aby mužům travícím většinu času v bitvách, odepřely to, čím jsou jim jako manželky povinovány. Je to jediný způsob, jak zkrotit jejich válečnické choutky…
Hrají: Jolana Smyčková, Jitka Molavcová, Jiří Suchý a mnozí další.
Divadlo Semafor Praha - CZ
vyprodáno
Večerní koncert na letní scéně:
OSKAR PETR A SPOL.
(Začátek koncertu