Po Černé hoře, resp. sjezdovkách Anděl a Černohorská, se lyžaři prohánějí už týden. V blízkém Černém dole se zasněžuje a zahájení sezony tu plánují až na víkend v příštím týdnu. Pravidelný zimní provoz má začít od 18. prosince. Do Skiresortu patří ještě areály ve Svobodě a Dolním Dvoře. Ty se rozjedou až od 11. a 17. prosince.

Zimní sezonu v Peci pod Sněžkou zahájili právě dnes, vyrazit bude možné i zítra od 9 do 16 hodin na vlek Javor II a lanovku Hnědý vrch.
Od včerejšího večera už je možné vyrazit s lyžemi do vrchlabského Bubákova. Sezona začala na vleku Sever. Do skupiny Snowhill patří také areály Šachty ve Vysokém, Kamenec v Jablonci nad Jizerou a jilemnický Kozinec. „Zasněžujeme a připravujeme areál na provoz, rádi bychom zahájili provoz v příštím týdnu,“ hlásí shodně ze všech tří areálů.

Večerním lyžováním začalit také v Mladých Bukách. „Provozní doba Skiparku zůstala stejná jako loni, večer od 18 do 21, přes den od 9 do 16 hodin. V provozu bude hlavní svah a dva lyžařské vleky. Postupně jak počasí dovolí, budeme otevírat zbytek areálu,“ potvrzují v jednom z nejníže položených středisek.

Od víkendu bude v provozu také lanová dráha Aldrov ve Vítkovicích, stejně tak se má rozjet i lanovka na Čertovu horu v Harrachově. V Rokytnici nad Jizerou připadlo kolem 20 centimetrů sněhu. „O víkendu proto bude v částečném provozu skiareál Horní Domky, konkrétně lanovka A1 Horní Domky, vlek A7 Kaprun, otevřeny budou sjezdovky Přibližovák a Kaprun. Jedná se zatím o víkendový provoz, denní plánujeme od soboty příštího týdne,“ sdělila Renata Žalská z provozujícího Spartaku.

Lyžařský vlek Nad Kolonkou se rozjíždí dneska ve Strážném u Vrchlabí, nasněženo je i v Prkenném Dole u Žacléře v areálu Bret. „O víkendu pojedeme přes den od 9 do 16 a v sobotu večer od 18 do 21.30 hodin,“ sdělil Miloš Macharovský.

Druhý areál v Prkenném Dole, Arrakis, se zřejmě rozjede až příští víkend. „Ve spodní části máme sněhu dost, nahoře ale nám zasněžování komplikoval silný vítr a pro rolbu je ho tam stále málo. Vypadá to, že provoz zahájíme 11. prosince,“ potvrdil Tomáš Ticháček.