Hokejoví fanoušci utřeli. Na start první ligy si budou muset počkat. Hradecký klub totiž kvůli rekonstrukci haly stadionu odložil první zápas s Mladou Boleslaví.

„Rozhodli jsme se, že halu v klidu vyzkoušíme a první zápas v ní sehrajeme až o tři dny později, než bylo původně v plánu,“ zdůvodnil odsunutí utkání na konec října předseda představenstva hokejového klubu Martin Soukup.
Na stadionu už měly být podle předpokladů nové sedačky, nerezové zábradlí v sektoru na stání, osvětlení, stropní podhledy i chlazení. Například sedaček dělníci zatím nainstalovali necelou polovinu, sedadla stále chybí na dvou protilehlých tribunách.
„My o žádném skluzu rekonstrukce ani o odložení zápasu nevíme. Stadion připravený na soutěž předáme hokejovému klubu podle dohody v pondělí,“ uvedl Jiří Zralý, vedoucí přestavby stadionu z firmy ABD Group.


Rekonstrukce haly zimního stadionu za zhruba 250 milionů korun by měla skončit v roce 2009 úpravou fasády.
„Druhá fáze přestavby je na programu opět po skončení sezony. Změny se dočká postupně hotel, zázemí pro hráče, hosty či vstupní prostor do haly,“ dodal Martin Soukup.

Nové chlazení na stadionu nejede

(NAPSALI JSME 25.7.2007 )
 

HRADEC KRÁLOVÉ - Přípravu na ledě na novou prvoligovou sezonu měli v pondělí zahájit hradečtí hokejisté. Ve druhé hale, kde měli zatím trénovat, ale ledovou plochu nenašli.

„Ještě se betonovalo a dodělávaly poslední detaily. Chladit se začalo dnes, od čtvrtka počítáme s nástřikem. Led bude k použití nejdříve v neděli,“ uvedl včera náměstek primátora Boris Herman.

Hokejisté poprvé okusí led ve Dvoře Králové nad Labem. Nové chlazení bude podle náměstka bezpečnější. „Chladicí jednotka je v zemi, takže nebude přístupná veřejnosti. Systém už navíc nebude obsahovat třináct tun čpavku, ale pouze čtyři,“ řekl Herman. Výměna chlazení je součástí rozsáhlé rekonstrukce stadionu.

BEZ LEDU. Nové chlazemí na stadionu v Hradci stále nefunguje. Hokejisté se museli za ledem stěhovat. Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Radek Šprinc