Nedopalky poházené na chodnících před restauracemi mají být minulostí. Hospody by totiž před své vstupy mohly umístit malé „kuřácké“ koutky. Mimo sezonu by pak za tyto „polozahrádky“ neplatily. Takhle vidí budoucnost hradeckých předzahrádek v zimním období primátor Zdeněk Fink. Vyplynulo to z jednání, které vedl se zástupci hradeckých hospodských.

„V souvislosti s protikuřáckým zákonem si dokážu představit určitou toleranci města mimo sezónu. Pokud provozovatel vytvoří pro kuřáky před restaurací skromné a kultivované zázemí, jistě by to pomohlo v okolí restaurace lépe udržovat pořádek. Vyhláška by se pak na tento malý prostor nemusela vztahovat,“ uvedl.

Na jednání se však hovořilo i o loňském zdražování letních předzahrádek, proti kterému vystoupila většina hradeckých restauratérů. Vadilo jim šestinásobné navýšení z koruny za den a metr čtvereční na šest korun. Nakonec město vzalo zpátečku a cenu snížilo na polovinu.

Přesto bylo navýšení podnikatelům nepříjemné. Tvrdili, že je to další komplikace a náklad v době, kdy musí užívat EET a začíná platit zákaz kouření v restauracích.

„Společně jsme projednali, jak poslední úprava ceny ovlivnila plochy a počet předzahrádek ve městě. Určitě bude diskuse nad případnou změnou vyhlášky pokračovat i mezi zastupiteli během příštích zasedání,“ uvedl primátor.

Dobrý pocit z jednání má i zástupce hradeckých hospodských Jiří Brož. Podle něj je primátor nakloněn ke snižování ceny za zahrádky v letní sezoně.

„Z jednání to vyplynulo, ale pochopitelně záleží na zastupitelích. S panem primátorem jsem řešil analýzu dopadů loňského zdražování. Podle nás hospodských by byly adekvátní dvě koruny za metr a den. Vysvětloval jsem mu, že pokud se cena sníží, zvýší se plocha zahrádek a navíc se i prodlouží doba jejich provozu. Město o nic nepřijde. Je to dobrý kompromis,“ popsal jednání Brož.

Podnikatelé, kteří by měli zaplacenou zahrádku na hlavní sezonu, by v chladnějších měsících před své podniky mohli zdarma umístit malá sezení a popelníky. Ty jsou na hradeckých ulicích vidět už dnes. Město je zatím toleruje, ačkoli pravidla ještě nejsou pevně stanovena.

Loňské zdražení předzahrádek se promítlo do cenotvorby restaurací.

„Odrazilo se to hlavně na zákaznících. Kvůli tomu jsme museli navýšit i některé ceny. Myslím si, že takových podniků, které přemýšlely o změně otevírání a zavírání předzahrádek v této souvislosti je v Hradci Králové hodně,“ uvedl na konci minulé letní sezony Michal Kammel, majitel několika podniků v centru Hradce.

U některých z nich zkrátil provozní dobu zahrádky. Jedna se otevřela dokonce o dva měsíce později než loni.

„Chtěli jsme mít jistotu, že bude teplo a zahrádka bude využívaná každý den. Kdyby se ceny vrátily zase zpět, znovu bychom změnili dobu jejich otevření,“ dodal.