Rekonstrukce zimního stadionu se městu prodraží o dalších téměř pětadvacet milionů korun. Navýšení už schválili hradečtí radní, definitivní rozhodnutí ale bude na bedrech zastupitelů.

„Náklady na přestavbu byly původně pod hranicí 200 milionů korun. Teď už se dostáváme na více než 270 milionů,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Velkou část navýšení částky spolkne pořízení a instalace luxusních skyboxů pro movité podnikatele.
„Mělo jich být osm a počítalo se s jejich usazením na horní hraně dlouhé tribuny u řeky. To se ale nelíbilo architektům, a navíc hokejový klub chtěl skyboxů víc, aby měl větší přísun peněz ze vstupného. Architekti proto doporučili, aby se vynesly na ocelové konstrukci pod střechu,“ řekl Josef Malíř.

Skyboxy by podle náměstka měly být po obou stranách hlavní haly. Jejich počet se zvýší z plánovaných osmi na dvacet.

„Tím naroste i počet sedaček ve skyboxech z šedesáti na 200. Druhou výhodou toho návrhu je, že na místě dnešních boxíků se může dostavět stávající tribuna o další řady. S doplněním sedaček na protější straně by tak oproti současnému stavu mělo přibýt až 500 míst k sezení pro fanoušky v nejlepší části stadionu.“

Další miliony chce radnice investovat do gastronomického vybavení bufetů s posezením a stolky. „Zhruba dva miliony by také měla stát výměna zábradlí v ochozech a na schodištích za nerez, který je nyní také všude v hledišti. Původně jsme uvažovali o kombinaci nerezu a bezpečnostního skla, ale to by se mohlo při případné davové scéně stejně provalit,“ řekl náměstek primátora.

Rekonstrukce stadionu by podle smlouvy města s nájemníkem stadionu měla skončit do tří let. „Podle připravenosti odhaduji, že bychom se mohli vejít do dvou let,“ dodal Malíř.