Na zimní stadion se co nevidět vrátí dělníci. Společnost ABD Invest, která má areál na čtrnáct let v pronájmu, hodlá pokračovat v rekonstrukci ledového paláce. Předpokládané náklady se vyšplhaly na 273 milionů korun bez DPH.

„Fanoušci ale letos změny téměř nepoznají. Až na doladění detailů na spodním a horním ochozu, jako je další výměna starého zábradlí, dodělání střešních podhledů a podobně,“ uvedl předseda představenstva hradeckého hokejového klubu a náměstek primátora Martin Soukup.

Důležitou součástí úprav však bude zahájení nástavby dalšího patra na krčku, který spojuje hlavní hokejovou halu s hotelem Stadion.

„Budou tam nové VIP prostory, konferenční sál a kanceláře klubu. Počítáme také s vylepšením zázemí pro hokejisty, včetně úpravy šaten a rehabilitačních prostor,“ řekl Martin Soukup.

Přestavba stadionu by měla přijít na 273 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Otazníky však stále visí nad dokončením.

„Podle dodatků smlouvy to mělo skončit v červnu příštího roku, ale vypadá to, že se to protáhne. O konečném termínu ještě budeme s firmou jednat. V případě, že by dopadla KHL, tak bychom naopak museli některé věci urychlit,“ řekl šéf klubu.

Vloni firma ABD Invest na stadionu instalovala 20 skyboxů za 15 milionů korun.