Právě Morana symbolizuje smrt a zimu. Řeka zase bránu do podsvětí, kam děti právě poslaly zimu, aby mohlo nastoupit jaro.

Poplatky ze psů a za odpad se letos neměnily

Hradec Králové - Ještě více než měsíc mají Hradečané na zaplacení složenek, které v těchto dnech najdou ve  schránkách. Jedná se o poplatky ze psů a komunálního odpadu. Výše je stejná jako loni. Za odpad tak každý zaplatí pět set korun, za psa 1200 v případě trvalého bydliště v bytovém domě. Pokud bydlíte v rodinném domě zaplatíte 300 korun. „K bezproblémovému doručení poukázek je třeba, aby občané měli standardně přístupné poštovní schránky řádně označené jmenovkou," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí  magistrátu.

Meteorologové zvou v sobotu na den otevřených dveří

Hradec Králové - Pobočka Českého hydrometeorologického ústavu ve Svobodných Dvorech na okraji Hradce pořádá v sobotu den otevřených dveří. Otevřeno pro veřejnost tu bude od 9 do 14 hodin. Akce se koná u příležitosti Světového dne vody a Světového meteorologického dne.

Veliké noce na hradeckém Malém náměstí: pomlázky, design market a pohádky

Hradec Králové - V sobotu 28. března od třinácti do osmnácti hodin pro vás kulturní neziskovka kontrapunkt a rodinné centrum Víla Amátka připravily další ze společných sousedských setkávání, tentokráte v jarním hávu a na Malém náměstí v Hradci Králové. V tomto sobotním odpoledni si můžete uplést pomlázku, ochutnat velikonoční dobroty, koupit něco hezkého na design marketu, poslechnout si svěží tóny harmoniky nebo se podívat na divadelní pohádku.Veliké noce na Malém náměstí jsou další z akcí projektu Zaber Hradec!, který si klade za cíl rozžívat „mrtvá" místa a poskytovat prostor tvůrčím aktivitám a občanské komunitě. Součástí předvelikonočního dne bude design market, kde si přímo od výrobců můžete pořídit například hand made hračky a korálky, brože, diáře, tašky, oblečení a voňavé dárky.