„Vyvinuli jsme aplikaci, která je schopna zaznamenávat aktuální stav paliva v nádrži. Pomocí této aplikace, Webdispečinku, má majitel přehled o spotřebovaném palivu. Může tak odhalit krádeže nafty či benzinu a má přesné informace, kolik litrů bylo do vozidla natankováno,“ popisuje Tomáš Hoplíček z firmy, která se zabývá právě instalací těchto systémů do aut. V případě, že dojde ke krádeži paliva, majitel dostane upozornění ve formě SMS na svůj mobilní telefon.

Stále více firem a podnikatelů hledá možnosti, jak ušetřit na drahém palivu. Často se potýkají s tím, že zaměstnanci si natankují o několik litrů víc pro své soukromé účely, nebo jezdí takovým stylem jízdy, že spotřeba spáleného paliva je mnohokrát vyšší, než uvádí technický průkaz vozidla.

Aplikace Webdispečink mimo běžné monitorování vozidel a tvorby knihy jízd umí nově analyzovat i styl jízdy řidiče a jeho výkon oznámkovat. Řidič tak pomocí těchto informací může svůj styl jízdy upravit tak, aby snížil spotřebu.

„Za poslední půl rok jsme zaznamenali velký zájem o instalování systému, který umí on–line hlídat spotřebu vozidel. Firmy tak mohou ročně ušetřit desítky tisíc korun,“ uzavírá Tomáš Hoplíček.