Automobily zmizely například z okolí hradů Kost či Pecka. Krádežemi vznikla škoda více než milion korun, vyplývá z informací jičínské policie.

Poslední případ zaznamenali policisté v pondělí, kdy majitel zaparkoval osobní automobil v lese u Libošovic a vydal se na procházku lesy v okolí hradu Kost. Po návratu však zjistil, že vůz ukradl neznámý pachatel. Krádeží vznikla škoda nejméně 180.000 korun.

V polovině srpna z podhradí hradu Kost zmizel osobní automobil, který majitel zaparkoval na krajnici silnice pod hradem a odešel se na přibližně 20 minut projít. "Když se po 20 minutách vrátil, už jen viděl, jak s jeho vozidlem právě někdo ujíždí směrem na Podkost," uvedla k případu mluvčí jičínské policie. Majitel vozu přišel kromě vozu také o doklady, mobilní telefon a peníze, které nechal ve vozidle, škoda přesahuje 800.000 korun.

O vozidlo, které zaparkovala pod hradem Pecka, přišla v srpnu rodina z Vrchlabí na Trutnovsku. Zloději stačila na ukradení automobilu necelá hodina, kterou majitel vozu strávil při prohlídce hradu. Majitel vyčíslil škodu na více než 140.000 korun.