Tentokrát pořadatelé zvou všechny zájemce na chrudimský stadion AFK, kam se Žlutomodrý den Berry po několikaletém hostování v přírodním areálu v Křižanovicích takříkajíc stěhuje.

Ladislav Dopita, spolumajitel chrudimské společnosti Elberry, která akci pořádá, k tomu říká: „Máme Chrudim rádi… Navíc skoro všichni z firmy tu i bydlíme, takže nás napadlo udělat změnu a po dvou ročnících v Křižanovicích tentokrát uspořádat Žlutomodrý den Berry v našem městě.“

Avizovaný program Žlutomodrého dne je pestrý a velmi rozsáhlý: můžete pozvat děti a dospělé na to nejzajímavější podle vašeho výběru?
Děti si určitě užijí pohádkovou cestu, kterou pro ně chystá Divadelní Spolek J. N. Štěpánka z Chrudimi, jedinečnou podívanou bude jistě i fotbalové utkání Sparta – Slavie. Navíc v průběhu dne zahraje několik zajímavých hudebních interpretů. Program jsme sestavovali s přáním, aby si v něm každý našel to své…

Žlutomodrý den Berry není jen celodenní zábava pro všechny, kdo zavítají, ale má také dobročinný charakter. Můžete o něm pohovořit?
Tentokrát jsme zvolili jinou formu, než tomu bylo v předchozích ročnících. Vstup〜né je zdarma. Chceme dát možnost všem chrudimským „neziskovkám“ prezentovat se na naší akci . Možná budou naši návštěvníci překvapeni kolik neziskových organizací v Chrudimi funguje.

Tato akce vaší firmy v minulých letech finančně pomáhala v aktivitách například paraplegikům z Centra Paraple. Víte přesně, kam peníze putovaly?
Pro Centrum Paraple se díky Žlutomodrému dni povedlo vybrat přes jeden milion korun. Peníze šly na rozšíření Centra Paraple a jeho vybavení.

Vedle zajímavého programu čeká na návštěvníky také možnost setkat se se zajímavými osobnostmi. Které z nich na Žlutomodrý den Berry zavítají letos?
Po celý den bude návštěvníky programem provázet Pavel Nový. Pro děti bude hlavní hvězdou Dáda Patrasová, se Spartou a Slavií se stále jedná, zatím jsou potvrzeni pánové Berger, Sigel a Šmicr, další jména budou pro návštěvníky překvapením na místě. Dále se můžeme těšit na Michala Hrůzu a po čtyřech letech zavítá na Žlutomodrý den Berry i Katapult.

Máte připravenou deštivou variantu programu?
Návštěvníkům v případě nepříznivého počasí poskytne přístřeší tribuna stadionu a stany s občerstvením.

Na kterou část programu se nejvíc těšíte vy osobně?
Těším se na Michala Hrůzu, který na našich akcích ještě nevystupoval. Ale nejvíc mě potěší, když budou návštěvníci Žlutomodrého dne Berry odcházet domů spokojeni a když bude o práci „neziskovek“ zájem.

Bude o návštěvníky Žlutomodrého dne Berry postaráno,i pokud jde o hlad, žízeň a odpočinek?
Samozřejmě. Po celém areálu bude rozmístěna spousta stánků s pitím i jídlem, s dostatkem míst k sezení. Pro všechny děti divadelníci chystají velké sladké překvapení…

Program Žlutomodrého dne Berry

14.00 - 17.00 Dětský den - skákadla pro děti, soutěže, pohádkový les, historický šerm

15.00 – 17.00 Fotbalové utkání Sparta - Slavia (internacionálové)

Koncerty - vystoupení na velkém pódiu

15.45 - 16.15 Dáda Patrasová
17.00 - 17.50 Michal Hrůza
18.10 - 19.00 Roxette revival
19.20 - 20.30 Punc
21.00 - 22.30 Katapult
22.30 Závěr akce