Minulý týden se sice městští radní dohodli, že smlouvu s CTP je třeba ještě dopracovat a k finálnímu schválení bude předložena až v květnu, ale v průběhu posledních dní se jim jí podařilo upravit a po včerejší domluvě koaličních zastupitelských klubů bude projednána na jejich dnešním zasedání.

„Jednání o úpravách a změnách v dohodě byla velmi konstruktivní a podařilo se ji upravit ještě k projednání na dubnovém zastupitelstvu. Šlo o detaily, základní parametry nového znění smlouvy s CTP se neměnily,“ vysvětlil primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Zastupitelé tak dnes budou rozhodovat o schválení smlouvy, na základě které by město poskytlo potřebné souhlasy pro vydání dodatečného stavebního povolení pro dostavbu hal. Jak už jsme informovali včera, developer v případě přijetí dohody přispěje částkou zhruba 15 milionů korun na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice.

Poslední dohodu v březnu zastupitelé nepřijali. Pro hlasovalo 15 zastupitelů, potřeba bylo ale hlasů 19. Jak dnes ráno potvrdila náměstkyně Monika Štayrová z ANO, největší koaliční hnutí bude dnes kompletní. Minule dva jejich zastupitelé chyběli. Další hlasy by mohli dodat Piráti. V pátek deklaroval změnu názoru předseda jejich zastupitelského klubu. "Tentokrát budu hlasovat pro dohodu," potvrdil Deníku Pavel Vrbický. Šance na přijetí dohody jsou určitě větší než v březnu, jasno ale rozhodně není. Otázkou také zůstává, zda zařazení bodu na program zastupitelstva jen pár hodin před jednáním, nebude vadit opozičním zastupitelům.