Dělníci se přesunou na roh křižovatky před nově vznikající obchodní centrum Aupark. Nově tak bude průjezdná opět Habrmanova a Horova ulice, zavřená naopak bude Všehrdova ulice.

Spojů MHD se přechod do druhé etapy, která by měla skončit na konci února, nedotkne. Platí pro ně jízdní řád jako doposud.

Změny ale nastanou pro chodce.  Přechody v Habrmanově ulici a na Gočárově třídě budou řídit semafory. „Přechody v Habrmanově ulici včetně ochranného ostrůvku a v Horově ulici budou již ve finální podobě. V definitivní poloze bude také zřízena jižní část přechodu pro chodce v místě zaústění do okružní křižovatky z Gočárovy třídy," vysvětlila Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

Provizorní semafory pro chodce vzniknou přes Gočárovu třídu. Pokud budete chtít jít pěšky z Kuklen do centra, budete muset před ZVU přejít přechod a projít podchodem na levé straně až k prvnímu přechodu přes Gočárovu třídu. Na druhé straně silnice pak můžete pokračovat až za křižovatku po novém chodníku.

Bývalou křižovatku řízenou semafory nahradí okružní křižovatka, která by měla zejména zklidnit dopravu a zvýšit bezpečnost cyklistů a chodců.

Uprostřed křižovatky vznikne konstrukce připomínající korunu, k níž budou upevněna trolejová vedení. Ve středu konstrukce koruny bude fontána.