Pohádkové město nad Labem, ne nepodobné bájnému městu Fantazie z románu Nekonečný příběh. Jen jej místo slonovinové střeží věž Bílá. V jejím stínu testoval Tomáš znalosti místních o jejich městě a prozkoumával život ve zdejších rodinách. Královéhradečtí ukázali, že jsou velmi vzdělaní a není se čemu divit, vždyť zdejší gymnázium dalo zemi velmi významné literáty. Vzpomenete si na některé?

A místní domy? Radost pohledět. Vždyť městu vtiskla specifický ráz i půvab známá dvojice architektů, a kdyby ono „G", které se nachází v městském erbu, nebylo pozůstatkem středověkého označení Gradec Královen, určitě by zde bylo na památku jednoho z nich. A propos, víte, o jaké architekty se jedná? Byla to totiž jedna z Tomášových anketních otázek.

Náhoda Tomáše následně zavedla do jedné z domácností, kde si velmi libují v alkoholu. Ne, že by se jednalo a podobrazní pijáky, oni lahvinky nápoje pro plnoleté sbírají a mají jich přes tři tisíce. Pokud chcete tuto sbírku vidět, nenechte si ujít pořad Můžeme dál? již dnes v 18.25 na ČT1.

Kvízové otázky

Vyzkoušejte si sami, jak dobře znáte Hradec Králové:
Co drží lev ve znaku Hradce Králové v tlapách?
Jaké je civilní povolání primátora Hradce Králové?
Jak vysoká je Bílá věž, dominanta Hradce Králové?
Jak se přezdívá fotbalovému týmu z Hradce Králové?
Jakou hanlivou přezdívku mají obyvatelé Hradce Králové v Pardubicích?