Posudek město, které vlastní 100 procent akcií klubu, zadalo v červenci a cena je vztažená ke konci minulého roku. Hotový měl být už v srpnu, ale zdržel se kvůli ochraně osobních údajů ve smlouvách s hráči klubu. „Znalecký posudek městu výrazně pomůže v rozhodování o budoucnosti fotbalového klubu. Bohužel jsme nestihli vypsat soutěž na strategického partnera, ale věříme tomu, že nové vedení města ji vypíše co nejdříve,“ uvádí primátor s tím, že je v kompetenci nového vedení, zda vůbec soutěž vypíše.

Podle primátora není jasné, jak velký podíl ve společnosti město nabídne k odkupu. „Mohli bychom vycházet z modelu, jaký je nyní v hokejovém klubu Mountfield, kde je město vlastníkem padesáti procent akcií. Je ale možné, že budoucí vedení dojde k závěru, že bude chtít prodat nejprve menší podíl a až poté většinu akcií. Podstatné je, aby partner měl jasnou strategii a ambici provozovat prvoligový fotbalový klub v našem městě,“ dodal primátor.

Ze stavby hradeckého stadionu - červen 2022
Hradecký stadion má podražit o 59 milionů korun, stavba se navíc protáhne

Znalecká firma v rámci stanovení ceny akcií nejprve určila hodnotu v intervalu. Dolní hranice je hodnota likvidační a horní hranice hodnota podle majetkové metody. S ohledem na tuto analýzu byla hodnota 100 % akcií uvedena v intervalu od 21,8 do 89 milionů korun. "Aby mohla být stanovena konkrétnější částka, přistoupil znalec k ocenění pomocí metody kombinované, která zohlednila výši zisku před odpisy a zdaněním a přeceněním majetku podle ratingu.

Tato metoda zároveň lépe zohlednila strukturu majetku a závazků s ohledem na individuální stav společnosti," vysvětlila mluvčí města Kateřina Rohlíčková. Po použití této metody byla tržní hodnota 100 procent akcií vyčíslena na 25,2 milionu korun.