Seriál S Deníkem ušetříte

Také jste zjistili, že nám z ulic měst i obcí nějak zmizela známá trojice - čert, Mikuláš a anděl? Málokdo si již známou trojici pozve rovnou domů. Rodiče dávají přednost společným setkáním ve městech i v obci, která připravují různé organizace. Jak jsme zjistili, ani takové oblečení není z nejlevnějších. Za kostým Mikuláše totiž můžete dát 1300, ale také 580 korun. Za kostým čerta pak zaplatíte 1380 nebo i 750 korun. Koupit si dnes již můžete například masku čerta - za 245 nebo 459 korun.

Na internetu najdete i nabídku a můžete si známou trojici objednat. Jak nám jedna ze skupin řekla, kolik zaplatíte, záleží jen na vás. Ale většina rodičů, když se rozhodne čerta, Mikuláše a anděla pozvat, spoléhá na známé či kamarády.

Podle tradice by měly zlobivé děti dostat uhlí a ty hodné naopak sladkou odměnu. Ale jak radí psychologové, nic by se ani na Mikuláše nemělo přehánět. Příliš velké strašení může dětem přinést stres.

Tradičně se můžete s čerty, Mikulášem a andělem setkat v pondělí 5. prosince v Mikulášském trolejbusu. Dopravní podnik města Hradce Králové pořádá tyto jízdy zadarmo, každé z dětí dostane drobný dárek. Vyjíždět se bude v 15.05 hodin od zastávky Alessandria.

V Novém Bydžově se v pondělí 5. prosince uskuteční Mikuláš na rynku. Tradiční mikulášská besídka a nadílkou na Masarykově náměstí začíná úderem šestnácté hodiny a zároveň tu společně rozsvítí velký vánoční strom.

Dům dětí a mládeže v Chlumci nad Cidlinou bude mít mikulášskou besídku již v neděli 4. prosince od 15.30 hodin v sále nové budovy občanského centra. Chybět nebude ani show pro děti.

Čertovský rej se jmenuje akce, kterou společně pro děti připravily základní a mateřská škola s Rodinným a mateřským centrem ve Lhotě pod Libčany. Uskuteční se také v neděli 4. prosince od 15.30 hodin v sále zdejšího obecního hostince. Děti čekají taneční vystoupení žáků ZŠ a MŠ, ale také čertovská diskotéka a na závěr nebude chybět ani mikulášská nadílka.

V Třebechovicích pod Orebem se mohou děti v pondělí 5. prosince těšit na příjezd sv. Mikuláše v kočáře, taženém koňmi. V 17 hodin zde Mikuláše přivítají fanfárami a koledami v podání třebechovických trubačů.

Hradecké centrum Budulínek bude mít mikulášskou nadílku hned dvakrát - v pondělí 5. prosince a ve čtvrtek 8. prosince. To proto, že do nejrůznějších soutěží se může zapojit jen pětadvacet dětí.