Ještě v létě se obyvatelé Nového Bydžova mohli radovat, že se jim blýská na lepší časy. V průmyslové zóně měl vyrůst nový výrobní závod společnosti Alcan Packaging, který by po zkušebním provozu nabídl až 250 pracovních míst.
Pro Novobydžovsko, kde se míra nezaměstnanosti pohybuje kolem 6,5 procenta, což znamená nejvíce lidí bez práce v okrese, by vznik závodu znamenal novou vzpruhu.

První závod zahájí až v novém roce

„Společnost má rezervovaný pozemek o rozloze 5,5 hektaru. Územní rozhodnutí je už hotové, takže stavbě by nemělo nic bránit. Avšak společnost se nově transformuje a zatím se ke stavbě nevyjádřila,“ vysvětlil starosta města Pavel Louda.
Doplnil, že pokud se firma nerozhodne do května příštího roku, pozemek nabídnou jinému zájemci.
Vedení společnosti se v současné době nachází v zahraničí, tudíž se nám nepodařilo získat vyjádření k nastalé situaci.
Malou „záchranu“ lidem poskytne dánská společnost, zabývající se výrobou ventilátorů. „Závod už je postavený, nyní by se měl vybavovat,“ poznamenal Louda. Podle jeho slov by se výroba mohla spustit v prvním čtvrtletí příštího roku. Pro obyvatele Nového Bydžova to bude znamenat 20 až 30 nových pracovních míst.
„V současné době jednáme se zájemci o hektarový pozemek. Pevně doufám, že to dopadne dobře. Důležitým kritériem pro rozhodování je stabilita firmy a kvalita pracovního zázemí,“ uvedl starosta. Zóna však není ještě zdaleka zaplněna a šest hektarů pozemků je stále k mání.