„Rada projednala už v únoru záměr vypsat veřejnou zakázku, schválila záměr připravit zadávací podmínky a dala pokyn k zahájení prací na stanovení zadávacích podmínek," potvrdila mluvčí královéhradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková s tím, že v dubnu pak rada následně schválila druh zadávacího řízení, podmínky a vlastně už i složení hodnotící komise a zakázku obratem zveřejnila.

Přihlásit se do výběrového řízení může každý, lhůta pro podávání nabídek končí 4. května v 10 hodin.

Smlouvy prý neseděly

Nové výběrové řízení bylo vypsáno na popud zastupitele Pavla Marka, který v loňském roce zveřejnil informaci, že administrativa kolem informačního zpravodaje Radnice dlouhodobě nesedí.

„V tomto měsíci jsem provedl kompletní kontrolu výběrových řízení a smluv od roku 1999 týkající zpravodaje Radnice a zjistil jsem rozpory mezi zadávacími podmínkami výběrových řízení a následně uzavíraných smluv, které mohly a zřejmě i znamenaly ne zcela rovné postavení uchazečů o tuto zakázku. Samozřejmě tím mohla být ovlivněna i nabízená cena jednotlivými uchazeči," uvedl loni na začátku dubna  zastupitel a předseda kontrolního výboru města Pavel Marek. Zároveň dodal, že poslední výběrové řízení zažil zpravodaj v roce 2004, tedy před 12 lety.