Stomatologická klinika fakultní nemocnice se díky stavebním úpravám rozrostla. Od Nového roku tady bude také fungovat zubní pohotovost. Nové prostory si včera při dnu otevřených dveří prohlédly desítky zájemců.

„Podařilo se nám rozšířit stávající provoz ve dvou patrech budovy, kde byl výměník tepla. Ten na místě zůstal, ale prostorově se velmi zmenšil, takže se naskytla možnost uvolněný prostor adaptovat pro zdravotnické účely,“ řekl přednosta stomatologické kliniky FN a proděkan Lékařské fakulty UK v Hradci Králové Radovan Slezák.

Vznikla tak další místa pro ošetření pacientů a zároveň se výrazně rozšířila výuková kapacita pro praktickou výuku studentů lékařské fakulty. Počet zubařských křesel na klinice vzrostl o deset, z pětatřiceti na pětačtyřicet.

Stavební práce trvaly necelé tři měsíce a provoz kliniky nijak neomezily. Náklady vynaložené na přístavbu se pohybovaly kolem 30 milionů korun. Podělily se o ně nemocnice, lékařská fakulta i kraj.

Od 1. ledna se sem z objektu záchranné služby přestěhuje zubní pohotovost. Zubní lékařská služba první pomoci poskytne ošetření stejně jako dříve v pracovních dnech od 16 do 22 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 22 hodin.

Do nových míst se stěhuje rovněž implantologické centrum stomatologické kliniky, jediné pracoviště klinického typu v republice, čímž se rozšíří jeho kapacita. To se týká rovněž oddělení záchovné stomatologie a protetiky.