Druhá část rekonstrukce vyjde na téměř 137 milionů korun bez DPH.

„Úspěšně jsme dokončili první etapu, během níž jsme zrekonstruovali výtvarný a taneční pavilon a vybudovali spojovací chodbu, která nyní částečně slouží jako galerie. Na tuto etapu nyní navazujeme další fází, která zahrnuje rekonstrukci hlavního vstupu s novým zázemím vedení školy a pavilony klasické a moderní hudby,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast investic Lukáš Řádek.

Taneční pavilon na ZŠ Střezina:

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Druhá etapa rekonstrukce zušky je naplánovaná do tří fází. Tou první, která byla zahájena v květnu, je právě oprava zázemí vedení školy.

U železniční nehody v Pardubicích, ke které došlo ve středu před 23. hodinou, zasahovali také hasiči z Královéhradeckého kraje.
OBRAZEM: U tragické železniční nehody v Pardubicích pomáhali i hradečtí hasiči

„Řemeslníci zde zatím provádí demoliční práce, na které postupně naváže provedení veškerých vnitřních instalací, které budou napojeny na stávající areálové rozvody. Postupně pak budou vyměněna všechna okna, dveře, dojde k výměně střechy a celá budova bude zateplena. V závěru prací řemeslníci obloží dlažbou a keramickými obklady vybrané prostory, zajistí pokládku podlah, vymalují prostory a namontují podhledy a osvětlení. Nové vybavení získají také sociální zařízení,“ uvádí náměstek Řádek.

Ikonické místo

Novinkou budovy s kancelářemi bude vysoké loubí s horizontální atikou a pravidelným sloupovím před průčelím budovy, samotný vchod tak bude ještě zvýrazněn. „Tento architektonický prvek není jen estetickým vylepšením – je to výrazný symbol našeho závazku k užitným i uměleckým hodnotám. Věříme, že promění školu v ikonické místo, které si každý zapamatuje,“ doplňuje náměstek Řádek.

V Hradci Králové se konal závod šlapacích autíček
Pozor v Šimkových sadech. Šlapací vozítka omezí průchod parkem

V dalších fázích, které se týkají pavilonů moderní a poté klasické hudby, dojde opět k demoličním pracím, zateplení, výměně oken. Řemeslníci položí nové podlahy, instalují nové dveře a další vybavení. Stavební práce se dotknou také venkovních prostor, připravuje se nové oplocení i dopravní řešení areálu a moderní zahradní architektura. Nové budou také areálové kanalizace, rozvody silnoproudu a venkovní osvětlení.

Hotovo by mělo být v roce 2027. Město také v budoucnu plánuje navázat ještě třetí etapou, která počítá s výstavbou nového koncertního pavilonu a přilehlého parkoviště.

Podle tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Strážníci vyrazí do ulic Hradce Králové na elektroskútrech v retro stylu

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth